POLONAIS

TRZĘSIENIE ZIEMI NUCLEAR
Czytelnik zostaje wciągnięty w wyścigu, walkę pomiędzy cztery świata stara się rozszerzyć swoje wpływy. Popularność dwóch młodych wulkanologów jest przeniesiona. Tworzy magna podziemnego magazynu gazu w Europie. Utalentowany sejsmolog mówi może ogłosić trzęsienie ziemi dzięki energii uwalnianej przez detektora kolizji płyt tektonicznych. Cywilnej energetyki jądrowej jest w centrum turbulencji między polityką i finansami. Historia miłości, która zwraca się rytm, który przenosi nas z Alzacji do Kopenhaga, Reykjavik Washington Portland i wulkanicznych wysp na Wyspach Kanaryjskich do Szwajcarii, w sekwencji zakrętów. 1974, powieść zaczyna się w czasie kryzysu naftowego zaaranżowana przez OPEC, która pobudza różnice zdań w ważnym spotkaniu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Zmiany śledzić historię cywilnej katastrofy nuklearnej w elektrowni atomowej w sercu Europy, INB 75, 11 marca 2011.
Ta ekscytująca powieść, wiarygodne, jest czasowy korzystania realistyczny scenariusz. Jego zachowanie na skrzyżowaniu realistycznych uprzemysłowionych budzi wątpliwości.
Autor, Hervé FRANTZ, jest kapitan strażaków wyspecjalizowanych w zagrożeniom naturalnym i technologicznym. On jest również bardzo aktywna w wolontariat, liga szachy, prace społeczne i Rotary International. Przypomniał rolę tajnych służb w celu ochrony interesów gospodarczych państw. To nigdy nie zdecyduje się na kontynuację w przemyśle jądrowym. W tle, to sprawia, że ​​szczere uznanie dla pracy dziennikarzy i wszystkich tych zasadniczych zespołów ratunkowych, żandarmerii i policji. Poświęcił dużą część zysków z powieści do wspierania projektów i dopłaty do dzieła: Orphans strażaków, żołnierzy, żandarmów, policjantów, a także do badań przed bolesnych chorób, aktualnych, uważa zniesienia.